W chwili obecnej proponowane przez zdecydowaną większość firm lokale użytkowe do wynajęcia różnią się pomiędzy sobą nie tylko metrażem czy też konfiguracją pokoi, ale również – a może właśnie przede wszystkim – standardem wykończenia oraz ceną. Duża ilość ofert sprawia, iż przedsiębiorcy chętni na wynajem wspomnianych lokali mogą dopasować biuro do indywidualnych potrzeb; zarówno swoich własnych, jak i przedsiębiorstwa. Niemniej jednak wybór przestrzeni biurowej – choć pozornie może wydawać się prosty – w praktyce nierzadko nastręcza sporą ilość problemów. Co więcej; nadmienione powyżej problemy często pojawiają się dopiero po dłuższym okresie użytkowania biura. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając powierzchnię biurową?

Po pierwsze: potrzeby

Tym, co należy brać pod uwagę w pierwszej kolejności, są oczywiście potrzeby przedsiębiorstwa. Jeśli masz zamiar zatrudnić większą ilość osób, to bezwzględnie będziesz potrzebować dużej przestrzeni. Oczywiście im większa powierzchnia, tym wyższy będzie koszt jej wynajmu. Czy zatem warto oszczędzać i zarazem liczyć na to, że mniejsze biuro zaspokoi potrzeby firmy? Niestety nie. Mała, zbyt mocno ograniczona przestrzeń znacząco wpłynie na komfort pracy, oczywiście w sposób negatywny. Jak zapewne łatwo się domyślić, może się to przełożyć na niższy efekt biznesowy.

Po drugie: standard wykończenia

Biura do wynajęcia posiadają różny standard wykończenia, co w praktyce oznacza, że jedne z nich będą prezentować lepiej, a inne gorzej. Wspomniana prezencja – choć może wydawać się bez znaczenia – w praktyce odgrywa bardzo ważną rolę. Otóż jak powszechnie wiadomo, to właśnie biuro stanowi wizytówkę firmy. Klienci, którzy znajdą się w przestrzeni zaniedbanej mogą zatem zniechęcić się do podjęcia współpracy.

Po trzecie: lokalizacja

Lokalizacja – podobnie jak standard wykończeni – świadczy niejako o pozycji firmy na rynku. Jeśli nie chcesz być w tyle za konkurencją, to wybieraj biura położone w centrum lub też w strategicznych punktach miasta.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *