Siedziba firmy stanowi swego rodzaju wyznacznik jakosci marki. W końcu któz z nas chcialby odwiedzic biuro przedsiębiorstwa, które miesci się w – mówiac delikatnie – nie do końca wystawnej dzielnicy? Właśnie z tego względu warto zastanowić się nad zmianą miejsca siedziby marki. Niemniej jednak nie jest to jedyny powód dla którego warto rozważyć wspomniana opcje.

Podwyzki

Z roku na rok odnotowujemy podwyzki obejmujace produkty róznego rodzaju. Niestety, tego rodzaju sytuacje sa w pełni normalne i my – jako konsumenci – mamy na nie dość ograniczony wpływ. Niemniej jednak zdarza sie, że wynajmujac dany lokal stanowiacy siedzibe firme, właściciel wspomnianego lokalu stosunkowo często podnosi kwote wynajmu. Czy warto godzic się na tego rodzaju praktyki? Z cala pewnoscia nie. Co zatem zrobic w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy poważnie rozważyć zmiane biura i zarazem pamietac, by – przy podpisywaniu kolejnej umowy – zastrzec sobie prawo do ograniczonej ilosci podwyzek w ciagu okreslonego uprzednio przedzialu czasowego.

Niska jakość biura

Postrzepiona wykladzina, wytarte panele, nieszczelne okna czy też zapowietrzone, stare grzejniki to swego rodzaju zmory każdego przedsiębiorcy wynajmujacego lokal biurowy. Czy możemy wymagac ich wymiany? Nie, jeśli stan lokalu byl dokladnie taki sam w chwili, gdy po raz pierwszy ogladalismy pomieszczenie, które aktualnie wynajmujemy. Niemniej jednak w momencie, gdy działajace uprzednio grzejniki wymagaja naprawy to doprowadzenie ich do stanu uzywalnosci jak najbardziej lezy po stronie właściciela lokalu. Jeśli ustawicznie odmawia on dokonania wspomnianych napraw, wówczas warto rozważyć zmiane biura.

Polozenie

Wynajem biura umiejscowionego na obrzeżach miasta jest z reguly tanszy, niż wynajecie pomieszczenia o podobnym standardzie w atrakcyjnej lokalizacji, a więc na przyklad w samym centrum miasta. Z tego względu lokale umiejscowione na wspomnianych obrzeżach mogą stanowic dobre rozwiązania w przypadku przedsiębiorców, którzy stawiaja pierwsze kroki na rynku i nie stac ich na wynajecie biura w centrum. Niemniej jednak w momencie, w którym odnotujemy coraz wieksze zyski z prowadzonej działalności, warto poważnie rozważyć wynajecie biura w atrakcyjnym miejscu, które dodatkowo zacheci klientów do skorzystania z usług firmy.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *