Jak powszechnie wiadomo, każda szanująca się firma posiada swoją siedzibę stacjonarną. Stanowi to absolutną konieczność, która zarazem obliguje możliwości rozwojowe danego przedsiębiorstwa gospodarczego. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na fakt, iż znajdujące się na rynku oferty nie są sobie równe. Jak bowiem pokazuje nam to praktyka, dostępne obecnie przestrzenie biurowe do wynajęcia, różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, ale również posiadanym metrażem, wyposażeniem czy tez lokalizacją. Jakich biur wobec tego nie warto brać pod uwagę? Które z nich nie tylko nie przyniosą korzyści firmie, ale dodatkowo będą obligowały całkiem spore koszty?

Lokalizacja

Pierwszym z czynników, jaki należy brać pod uwagę wynajmując przestrzeń biurową, jest lokalizacja budynku, w którym znajduje się wspomniane biuro. Jakich miejsc nie należy brać pod uwagę? Przede wszystkich tych, które są umiejscowione poza terenem centrum lub też znajdują się w znacznej odległości od takowego. Dlaczego? Ponieważ zarówno wielu potencjalnych Klientów twojej firmy, jak i pracowników może mieć spory problem z dojazdem, który jednocześnie skutecznie zniechęci ich do podjęcia ewentualnej współpracy.

Standard wyposażenia

Kiepskiej jakości wykładzina, mocno wytarte panele podłogowe, stare ramy okienne, które jednocześnie nie mogą pochwalić się nadmierną szczelnością czy też problemy z ogrzewaniem to – niestety – rzeczywisty stan wielu przestrzeni biurowych do wynajęcia. Tymczasem wielu przedsiębiorców – skuszonych niską ceną wynajmu – decyduje się na korzystanie z takiego biura. To duży błąd, gdyż w praktyce opisywana przestrzeń biurowa stanowi wizytówkę Twojej firmy, na którą zarazem zwracają uwagę klienci, odwiedzający siedzibę firmę.

Przestrzeń wspólna

Niektóre firmy wynajmujące biura oferują powierzchnię wspólną. Co to oznacza w praktyce? Między innymi to, że zarówno do naszej dyspozycji, jak i innych osób wynajmujących powierzchnię biurową oddane zostają pokoje będące np. pomieszczeniem kuchennym, toaletą czy też salą konferencyjną. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż związane jest ze sporymi oszczędnościami.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *