Jak powszechnie wiadomo, każda szanująca się firma posiada swoja siedzibę stacjonarna. Stanowi to absolutna konieczność, która zarazem obliguje możliwości rozwojowe danego przedsiębiorstwa gospodarczego. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na fakt, iż znajdujące się na rynku oferty nie są sobie równe. Jak bowiem pokazuje nam to praktyka, dostępne obecnie przestrzenie biurowe do wynajęcia, różnią się pomiędzy sobą nie tylko cena, ale również posiadanym metrażem, wyposażeniem czy też lokalizacja. Jakich biur wobec tego nie warto brać pod uwagę? Które z nich nie tylko nie przyniosą korzyści firmie, ale dodatkowo będą obligowały całkiem spore koszty?

Lokalizacja

Pierwszym z czynników, jaki należy brać pod uwagę wynajmując przestrzeń biurowa, jest lokalizacja budynku, w którym znajduje się wspomniane biuro. Jakich miejsc nie należy brać pod uwagę? Przede wszystkich tych, które są umiejscowione poza terenem centrum lub też znajdują się w znacznej odległości od takowego. Dlaczego? Ponieważ zarówno wielu potencjalnych Klientów twojej firmy, jak i pracowników może mieć spory problem z dojazdem, który jednocześnie skutecznie zniechęci ich do podjęcia ewentualnej współpracy.

Standard wyposażenia

Kiepskiej jakości wykładzina, mocno wytarte panele podłogowe, stare ramy okienne, które jednocześnie nie mogą pochwalić się nadmierna szczelnością czy też problemy z ogrzewaniem to – niestety – rzeczywisty stan wielu przestrzeni biurowych do wynajęcia. Tymczasem wielu przedsiębiorców – skuszonych niska cena wynajmu – decyduje się na korzystanie z takiego biura. To duży błąd, gdyż w praktyce opisywana przestrzeń biurowa stanowi wizytówkę Twojej firmy, na która zarazem zwracają uwagę klienci, odwiedzający siedzibę firmy.

Przestrzeń wspólna

Niektóre firmy wynajmujące biura oferują powierzchnie wspólną. Co to oznacza w praktyce? Miedzy innymi to, że zarówno do naszej dyspozycji, jak i innych osób wynajmujących powierzchnie biurowa oddane zostają pokoje będące np. pomieszczeniem kuchennym, toaleta czy też sala konferencyjna. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż związane jest ze sporymi oszczednościami.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *