Tym razem zastanowimy sie, co wziac pod uwagę, szukając siedziby naszej firmy – powierzchnie biurowe czy lokale użytkowe?

Pytanie zamkniete, jedna albo druga opcja, jednak czasami trzeba mieć szerszy wglad w sprawę, byc może dla Państwa rodzaju działalności potrzebne będą zarówno biura do wynajęcia, jak i lokale. Na to, jakie rozwiązania sa potrzebne dla Waszych firm, wpływa wiele czynników.

Primo: Rodzaj wykonywanej działalności. To pierwsze i najwazniejsze kryterium z przyczyn oczywistych. Dla przykladu, fryzjerka nie umiejscowi zakladu fryzjerskiego w wyposażonym biurze, ponieważ lokal nie będzie przystosowany, brak miejsca i podlaczy na myjke czy inne wykorzystywane sprzęty potrzebne, podczas wykonywania tego rodzaju usług. A poza tym lokalizacja biura, może byc na którymkolwiek pietrze, natomiast wejscie do fryzjera powinno byc widoczne z zewnatrz i nie sprawiające klopotu klientom. Dla takich rodzajów działalności przeznaczone sa lokale użytkowe. Natomiast firma brokerska czy inna zwiazana z pracami biurowymi idealnie odnajdzie się w wyposażonym biurowcu w typowe meble czy idac dalej w sale konferencyjne. Tutaj oczywiście polecamy typowe biura do wynajęcia.

Secundo: Trzeba się zastanowic czy chcemy byc w budynku sami, czy możemy wykonywac nasza prace w sasiedztwie z innymi firmami. Dla przykladu Call Center, jest to rodzaj działalności o wysokim natezeniu halasu, którego bezposrednie sasiedztwo raczej nie jest pozadane dla firm, dla których wykonywanie pracy odbywa się w skupieniu, np. kancelaria adwokacka czy notarialna.

Tercjo: Czasami rodzaj działalności wymaga osobnego lokalu usługowego, jak np. serwis czy warsztat samochodowy i punktu obslugi klienta, gdzie osoba może spokojnie poczekac na naprawe lub przeglad oraz uregulowac wszystkie formalnosci. Takich działalności jest znacznie więcej, warto wziac i takie rozwiazanie pod uwagę, dbajac o komfort klienta.

Trzeba się również zastanowic, czy nasz rodzaj działalności może byc wykonywany w standardowo wyposażonym wnetrzu biurowym, czy potrzebujemy własnej aranzacji, nie tylko ze wzgledów estetycznych ale i praktycznych. Jednak duza wygoda i oszczednoscia jest, gdy biura do wynajęcia dla standardowej działalności sa wyposażone. Nie musimy wówczas kupowac ani pózniej w przypadku ewentualnej wyprowadzki, przewozic rzeczy. Na szzęście, duże miasta takie jak Warszawa czy Łódź sa dobrze przygotowane pod róznego rodzaju działalności i z powodzeniem znajdą Państwo idealny lokal dla siebie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *