W obecnych czasach calkiem spora ilość osób pracuje w sposób zdalny. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to po prostu, że swoje usługi swiadcza przez internet. Powyzsze stwierdzenie tyczy się zarówno osób działajacych na wlasny rachunek, jak i dużych firm. Czy zatem – biorąc pod uwagę powyższe czynniki – aby na pewno opłaca się korzystac z oferty, jaka sa lokale użytkowe do wynajęcia? A jeśli tak, to dlaczego wynajem biura jest lepszy niż praca np. z własnego domu?

Biuro czy… wlasny dom?

Mogloby się wydawac, że nie ma nic bardziej komfortowego niż praca w domu. Ile w tym prawdy? W rzeczywistosci niewiele. Zdanie to z cala pewnoscia potwierdzi każda osoba, która kiedykolwiek podjela próbe pracy zdalnej wykonywanej z domu. Dlaczego? Ponieważ własne mieszkanie – stanowiace swego rodzaju strefe komfortu – sprawia, iz czujemy się rozluznieni i zrelaksowani. Oczywiście nie sprzyja to ani skupieniu się na zadaniu, ani nawet podjeciu prób zwiazanych z nieprzerwana praca. Innym, nie mniej ważnym argumentem przemawiającym na rzecz wykonywania obowiazków zawodowych w biurze, jest oddzielenie przestrzeńi prywatnej, od pracy. W końcu nie na darmo mówi sie, że najwiekszym bledem jest właśnie… zabieranie pracy do domu.

Co z pracownikami…

Czy zdajesz sobie sprawę z faktu, iz firmy zatrudniajace co najmniej dwie osoby sa w stanie obsluzyc o wiele wieksza ilość projektów, niż przedsiębiorstwa jednoosobowe? Właśnie z tego względu warto poważnie rozważyć zatrudnienie choćby jednej osoby. Oczywiście w przypadku pracy w wiekszym zespole, lokale użytkowe do wynajęcia staja się swego rodzaju koniecznośćia. W innym bowiem przypadku nie będziesz mial kontroli ani nad iloscia zleconych pracownikom zadan, ani tym bardziej nad jakoscia wykonywanej przez nich pracy.

…i klientami?

Oczywiście należy również mieć na uwadze fakt, iz cześć klientów może wprost zapytac nas o możliwość spotkańia w siedzibie firmy. W takiej sytuacji po prostu nie wypada zaprosic klienta do… własnego domu. Dlaczego? Ponieważ jest to nieprofesjonalne zachowanie, które może nas kosztowac nawet utrate danego zlecenia.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *